Окуляри з призматичними лінзами

Виправити порушення в бінокулярному вигляді допоможуть спеціальні призматичні очки від косоглазії. Вони показані для лікування дітей і дорослих і дають високу ефективність терапії. Виготовляються призми на замовлення під конкретного пацієнта. Спеціалісти Оптики Очі допоможуть підібрати правильну призматичну корекцію. Зверніть увагу, що лікування косоглазії або порушень бінокулярного зору ефективніше проводити в комплексі з апаратними методами лікування.В ЦЕНТРІ ТЕРАПІЇ ТА ТРЕНІРОВКИ ЗРЕННЯ "ОЧИ" досвідчені офтальмологи мають досвід апаратного лікування даних порушень зору і допоможуть підібрати краще рішення.

Показання до носіння та види окулярів

Спеціалізовані окуляри при косоокості показані, коли у пацієнта виникає двоїння картинки, якщо він дивиться двома очима. Порушення може бути вродженим або набутим внаслідок перенесеної травми або з'явиться як ускладнення після невдало проведеної операції з усунення міопії. Порушення бінокулярного зору зустрічається у дітей та у дорослих. Диплопія та страбізм завдають великого дискомфорту. Частково або повністю вилікувати очі з порушеною роботою м'язів може підбір призматичних окулярів. Існують такі види:

- з суто призматичним склом;

- синьо-червоними світлофільтрами;

- призмами Френеля;

- лінзами Сидоренка із кольоростимуляцією.

Всі види лінз коригують дефекти картинки та усувають дискомфорт, але приховати неестетичний вигляд очей з косоокістю, особливо при великих відхиленнях, нездатні. За допомогою контактних лінз недуга лікується тільки якщо око «гуляє» через далекозорість. Лінзи, що приховують страбізм, продовжують розроблятися офтальмологами, але поки що безуспішно. Поки що найкращою пропозицією для естетики є скло з гравіюванням ока на внутрішній стороні.

 

Для корекції косоокості у дорослих та дітей широко застосовуються окуляри з призмами Френеля, принцип дії яких заснований на властивості призм відхиляти світловий потік у напрямку основи. Цим методом лікують вертикальну гетеротропію, застосовують для корекції дитячого косоокості, що сходить і розходиться. У лінз Френеля сфера застосування дуже широка, а зовнішній вигляд естетичний вони тонкі.

Застосування в офтальмології

Спеціалізовані окуляри для лікування косоокості - поширений метод корекції. Їх носіння обов'язково при гетерофоріях, коли у пацієнта виникають сильні головні болі та дискомфорт від спотвореної картинки виявляється у швидкій стомлюваності очей. У лінзах для усунення дефектів зору основа призматичного елемента спрямована у протилежний бік від усунення центру зорового органу. Різний кут нахилу дозволяє скоригувати світловий потік і, відповідно, картинку навколишнього світу, прибравши двоїння та нечіткість контурів. Призматичними лінзами коригується дитяча та доросла косоокість. Вони призначаються у таких випадках:

За допомогою окулярів з лінзами Френеля коригують зір у дітей, які страждають від косоокості.

- для відновлення бінокулярного зору;

- мінімізації чи повної ліквідації диплопії при частковому чи повному паралічі очних м'язів;

- Активації роботи очної мускулатури при гетерофоріях.

Чи ефективне призматичне лікування

Окуляри для виправлення косоокості практикуються в офтальмології давно і їхня ефективність залежить як від діагнозу, так і супутньої активної терапії. Систематичне виконання пацієнтом очної гімнастики для зміцнення м'язів органу зору підвищує ефективність призматичного скла. Допомагають ліквідувати косоокість вправи на комп'ютерному тренажері — червоно-синіх окулярах. Комбінація методів гарантовано мінімізує набуті види недуги.

Вроджена дитяча косоокість, в основі якої лежать порушення бінокулярного зору, піддається лікуванню складно. Успіх терапії дітей залежить від правильності підбору лінз, а й сумлінності їх носіння дитиною. Постійна робота над собою та дотримання оклюзії збільшує шанси на лікування. Терапія недуги триває роками. Увесь час пацієнт зобов'язаний регулярно відвідувати лікаря та своєчасно оновлювати окуляри згідно з коригуванням діагнозу.