Офісні лінзи.

 

  Окуляри з офісними лінзами призначають людям, які більшу частину потребують гарного зору на близьких дистанціях. Наприклад, якщо людина працює в кабінеті, як правило, вона дивиться на відстані до 4м. Офтальмолог збираючи анамнез враховує зорові особливості та підбирає найкращий вид лінз для пацієнта. Існує декілька дизайнів офісних лінз. Найкращим є індивідуальний дизайн, за технологією Freeform, але відповідно це є найдорожчим видом лінз.

 

  У чому основні відмінності лінз окулярів із звичайних лінз для читання, прогресивних із прогресивними лінзами та окулярів із офісними лінзами (див. рис). У кожній лінзі є зони, в яких людина бачить розмито. Ці зони називаються абераціями. В окулярах для читання людина не бачить у далечінь. У прогресивних окулярах людина добре бачить в далечінь і близько, але коридор для середньої дистанції (1м. - 4м.) вузький.

  Офісні лінзи використовуються для відмінного зору на відстані від 0,4м до 4м. Так як у них величина аберацій значно менша.

Окуляри для читання
Окуляри з прогресивною лінзою
Окуляри з офісною лінзою

Як підбирають офісні лінзи

Якщо ви вирішили замовити офісні окуляри, запам'ятовуйте: необхідно детальне обстеження, на що потрібно більше часу, ніж при покупці звичайних окулярів з діоптріями. Офісні лінзи мають бути індивідуалізованими чи індивідуальними, тобто. проводитися з огляду на, особливостей зору, тип оправи. Чим точніше будуть розподілені оптичні зони, тим зручніше користуватиметься окулярами. Також на сьогоднішній день є офісні лінзи, які є в наявності.

Поетапно підбір офісних лінз має такий вигляд:

- огляд, вивчення історії пацієнта. Офтальмолог потрібно переконатися у відсутності протипоказань для носіння офісних лінз. Для цього, зокрема, розглядається очне дно, виробляється авторефрактометрія та ін.

- визначення гостроти зору.

- Вимір міжцентрової відстані.

- Обчислення вертексної відстані.

- Вимір пантоскопічного кута.

- Витяг рецепту.

Найбільш анатомічно правильні форми оправ наступних виробників:

 - IC! Berlin

 - Silhouette

 - Despada

 - Swarovski

 

Як правильно підібрати офісні окуляри, щоб вони були максимально комфортними у носінні? Потрібно подбати про додаткові характеристики лінзи. Наприклад, що вищий індекс витончення, то легшими будуть окуляри і тим тонше буде лінза. Мають значення покриття лінзи: антивідблиску, покриття, що затримують ультрафіолет, антистатичне, водовідштовхувальне та ін.